Léčivá ženská břišní masáž Mizan therapy

Když opečovávám ženy touto tradiční masáží, cítím její velkou sílu a spojení s původními ženskými léčitelkami celého světa. Terapie pochází od porodních bab a mayských léčitelů, známá jako Arvigo therapy nebo Mizan therapy. Věřím, že v různých podobách se vyskytovala po celém světe. Má pozitivní vliv na reprodukční systém, zažívání a uvolňuje emoční bloky. Jemně navrací reprodukční orgány na své místo, stimuluje krevní oběh, lymfu, nervová zakončení a energetický oběh.

Napomáhá:

♡ hormonální rovnováze

♡ plodnosti

♡ zdravému menstruačnímu cyklu bez bolesti

♡ při cystách, myomech, fibroidech a endometrióze

♡ při prolapsu dělohy a močového měchýře

♡ hladké menopauze

♡ celkové vitalitě a navýšení energie, uvolnění celého těla,bolesti hlavy či trapézů

♡ regeneraci po porodu

♡ při trávicí potížích, crohnově chorobě

♡ očistění těla od toxinů a posílení imunity

♡ propojení s lůnem

Rozproudění krevního oběhu, lymfy a energie je základem zdravého lůna a celkové vitality. Dále jde masáž kombinovat s napářkou, ricínovým obkladem s dalšími tradičními technikami. Domů si odnesete naučenou automasáž pro denní použití a „návod“, jak se opečovat a věnovat svému ženskému zdraví.

doporučuji článek v mém blogu

https://dulaiveta.cz/2023/04/masaz-bricha-a-spravne-postaveni-delohy/

abdominální masáž

Těhotenská masáž

Od druhého trimestru si můžete dopřát pravidelnou těhotenskou masáž. Skláda se z několika fází, prvně si povíme, jak se cítíte a jak se vám daří, pak přejdeme k celotělové manteadě – masáži za pomocí reboz, která uvolní celé tělo od hlavy k patám, soustředíme se však na oblast pánve a kyčlí a nebo na ty, které si žádají pozornost a péči. Pak přejdeme k celotělové dotekové masáži za pomocí bylinných olejů.

Cílem těhotenské masáže je:

♡ uvolnění celého těla

♡ uvolnění vazů kolem dělohy

♡ uvolnění kyčlí a pánve

♡ pomoc od bolesti

♡ podpora správného postavení miminka

♡ podpora krevního oběhu a lymfy

♡ posílení vnitřních orgánů

♡ podpora vaší psychické pohody a relaxace, propojení mozkových hemisfér a homonální zdraví

♡ propojení s miminkem a zvnitřnění se

♡ pokud je to potřeba, práce s jizvou po předchozím porodu

S blížícím se termínem porodu lze masáž kombinovat s technikami jako je napářka, moxování a stimulace akupresurních bodů.

těhotenská masáž

Masáž v šestinedělí

Po porodu lze začít s masáží bříška pro správné zavinování dělohy a masáží celého těla pro rekonvalescenci po porodu a celkovou podporu ženy v době poporodní. Masáž je vhodná i pro ženy po císařském řezu ve chvíli, kdy je jizva bez stehů.

Taktéž je možné použít podpůrné techniky jako je masáž bylinou koulí, moxování, napářka či akupresura, zavinování břicha rebozem.

masáž v šestinedělí

Aromaterapeutická masáž

Pro ženy v každém životním období nabízím celotělovou masáž za použití esenciálních olejů namíchaných na míru. Masáži předchází konzultace, kdy vybereme vhodné oleje pro vás. Používám jen kvalitní přírodní oleje certifikovaných značek. Díky aromaterapii můžeme velmi silnou metodou podpořit procesy uzdravení všech rovin – fyzické, emoční i energetické. Používám techniku masáže Jany Hašplové.

Při této masáži hýčkame všechny smysly – vůní, dotekem, hudbou a krásou.

aromaterapeutická masáž

Masáže miminek

Pokud máte malé miminko, velmi vám doporučuji zařadit do programu vašich každodenních rituálů masáže miminek. Dotekem a vůní oleje jednak posílíte imunitu a zdravý vývoj miminka, ale také jeho emoční a psychickou pohodu, dojde k uvolnění, miminko dostává vaši plnou pozornost a lásku. Miminka jsou klidnějš, spokojenější, lépe spí, mají silnou imunitu a nastane čas, kdy vám masáž oplatí 🙂

Masáže miminek probíhají u vás doma, kdy vás naučím jednotlivé tahy a povím vám kdy a jak miminko masírovat.

Technika dle Jany Hašplové.

masáže miminek

Péče o jizvu

Jemná péče o jizvy, i ty starší. Práce s pomůckami, fasciálními tahy a traumatem. Ukázka péče na doma.